Eesti pole Ukraina hooajatöölisi uuesti tahtma hakanud

Автор/источник фото: Pixabay.com.
Автор/источник фото: Pixabay.com.
Ukrainat pani hooajatööliste väljalubamisel meelt muutma välisriikide soov ja surve, ütleb Eesti suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk. Eesti nende riikide hulka siiski ei kuulu.

Sellest teatab täna ERR.

Eesti suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk ütleb, et Ukraina meelemuutuse taga oma hooajatöölisi ikkagi välismaale lubada, on teiste riikide tugev soov ja surve.

“Nii Euroopa Liidu riigid kui ka britid, kes väga vajavad neid töölisi, kirjutasid seetõttu lausa peaministrite tasemel Ukraina presidendile kirju ja küsisid luba tuua neid töölisi tšarterlendudega sisse,” kommenteeris Kuusk ERR-ile.

Ta lisas, et Poola ja Leedu lubavad Ukraina töölistel riiki siseneda ka maismaad mööda.

Eesti aga teiste EL-i riikide kooriga liitunud ei ole. Kuusk kinnitab, et Eestist pole saatkonna poole hooajatööliste küsimusega pöördutud.

“Meie valitsuse otsus oli pikendada hetkel Eestis olevate ukrainlaste töölubasid, kellel need tähtajad läbi saavad, kuni 31. juulini, ja siis vaatab juba edasi, sest soov peab tulema ikkagi meie põllumeestelt – maaeluministeeriumilt -, ja neilt peab siis soov tulema välisministeeriumile,” selgitas Kuusk protseduuri.

Ukraina on kehtestanud nende hooajatöölisi soovivatele riikidele ka miinimumnõuded: vähemalt kolmekuuline tööleping, tervisekindlustus ja normaalsed elamistingimused.

Оставьте комментарий